Odată cu lansarea programului Interreg IPA România-Serbia, cofinanțat de Uniunea Europeană, CPIP – CENTRUL PENTRU PROMOVAREA INVATARII PERMANENTE a avut marea onoare de a participa la acest eveniment organizat în octombrie 2022 la Timișoara. Prin intermediul acestui program, suntem implicați activ în dezvoltarea de idei noi pentru a contribui și a contura acțiuni care vizează: protecția mediului și adaptarea la schimbările climatice, sănătatea și educația, turismul și cultura, gestionarea frontierelor.